Modele sztucznej skóry

Modèle skóry o pełnej grubości phenion® Składa się z w entierement zróżnicowanego naskórka, CZYLI zewnętrznej warstwy skóry, oraz skóry właściwej, która Zawiera naturalną tkankę łączną z włóknami kolagenowymi. Modèle przypomina Więc prawdziwą skórę ludzką Pod wieloma względami anatomicznymi i fizjologicznymi, Dzięki czemu jest idealnym outil do projektów badawczych oraz ne rozwijania nowatorskich alternatywnych Metod testowania. MODELE te de wią système Alternatywny testowania in-vitro, Stosowany nie tylko w podstawowych badaniach w dziedzinie dermatologii je kosmetologii, ALE też do testowania bezpieczeństwa surowców je produktów. Modèle skóry o pełnej grubości Phenion® w teście 3D Comet Skin sprawdza się o Wiele lepiej niż Wcześniej stosowane metody in-vitro. Między przez użycie komórek ludzkiej skóry w środowisku trójwymiarowym, Co. Wi Dobre odzwierciedlenie masculine ludzkiej skóry, Zapewnia większą zdolność pronozowania. Sztuczne biologiczne MODELE skóry są tworzone w oparciu o mobile ludzkiej skóry, Dzięki czemu Idealnie nadają się do przeprowadzania różnego rodzaju wiarygodnych Analiz. MODELE skóry, które Firma Henkel początkowo opracowała na własne potrzeby, są Teraz wprowadzane na Rynek Pod marką phenion® i udostępniane dla Zainteresowanych laboratoriów oraz przedmiotowego Naukowych. W ramach międzynarodowego projektu badawczego trójwymiarowy modèle skóry w czeniu z uznaną metodą pomiarową wykorzystano do zbadania tzw.

genotoksyczności, CZYLI możliwości uszkodzenia DNA przez surowce używane w Produkcji. Powstały w wyniku tych Badań test 3D Skin Comet niedawno przeszedł z powodzeniem pierwszą fazę procesu wszechstronnej oceny. – Powiedział Dr Dirk Petersohn, Dyrektor Badań biologicznych i klinicznych w Dziale Kosmetyków Pielęgnacyjnych je Zapachowych firmy Henkel. Lekarze b, ą Mogli wykorzystać ją do leczenia niektórych Chorób skórnych, bez narażania zdrowych tkanek na uszczerbek. Najbardziej widowiskowe jest Jednak à, co Nowa skóra Może zrobić ze zmarszczkami. Na razie nie wiadomo, Kiedy Produkt trafi na Rynek. Przed NIM jeszcze Lata niezble nych Badań. W niedalekiej przyszłości Może sur znaleźć Wiele zastosowań Medycznych, m.in. w ochronie skóry Przed działaniem promieni UV, Albo w leczeniu różnego rodzaju Chorób.

Czy à już koniec zmarszczek je problemów dermatologicznych? Dzięki niedawnemu odkryciu naukowców perspektywa wprowadzenia na Rynek sztucznej skóry sprawie się ton est proche bardziej prawdopodobna-Powiedział Dr Peterson. W witrynie internetowej Marki Phenion® Można znaleźć opracowanie z wynikami Badań, a także szczegółowy protokół wykonywania Testu 3D Skin Comet. Sztuczna skóra jest Więc syntetycznym polimerem, qui ma-forme KREMU. Tworzy sur specjalną warstwę, która nie tylko pomaga nadać Naszemu ciału sprężystości, ALE również Może SLUZYC jako przeszkoda dla niepożądanych dla skóry substancji. Po nałożeniu żelu i jego utwardzeniu, Utrzymuje się sur na skórze przez 16 godzin. Poza efektem kosmetycznym, Jest sur w stanie zapobiegać utracie Wody. Dodatkowo, podczas testowania produktu Okazało się, że skóra pokryta syntetyczną substancją sprawie się bardziej elastyczna, jędrniejsza i gładsza. Jak zapewniają naukowcy, ich Produkt jest niewidoczny, ne powoduje podrażnień i Można Go stosować przez Cały Dzień.

Sztuczna skóra jest również odporna na pot, Deszcz i inne czynniki zewnętrzne. Zespół badaczy z Massachusetts Institut de technologie oraz Olivo Labs w USA odkrył zupełnie Nowy Polimer o nazwie XPL, określany mianem Drugiej skóry. Aby uzyskać Tak niezwykły efekt, inżynierowie przeanalizowali ponad STO diffĂŠrents polimerów nadających się do stworzenia elastycznej je przezroczystej folii. Wykorzystali do Tego m.in. cząsteczki krzemu i tlen..

Share